Mūsų veiklos spektras išties platus. Dirbame ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Bendradarbiaujame su inžinerines, geodezines ar projektavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, architektais, kultūros paveldu besirūpinančiomis institucijomis, nekilnojamojo turto vystytojais, savivaldybėmis. Dalyvaujame mokslinių tyrimų, programinės įrangos kūrimo ir inovatyvių nuotolinių matavimo sprendimų diegimo projektuose. Susipažinkite su mūsų projektais!
BIM statybų procesų valdymas: ar tikrosios padėties žinojimas padeda išvengti klaidų?
Praeitų metų Gruodžio 13 dieną vyko „Verslo Žinios“ organizuota informatyvi ir turininga statybų temą plačiai aptarianti konferencija. Įvairūs pranešėjai dėstė ateities ir dabarties makroekonominius dėsningumus, įvairius kitus aktualius NT sektoriaus klausimus.
Vilniuje nuskenuoti lietaus nuotekų sistemos tinklai
Lietaus nuotekų tvarkymas – plika akimi nematomas darbas, apie kurio svarbą dažnas sužino tik tada, kai smarkesnė liūtis užtvindo gatvės atkarpą. Miestui augant, keičiantis užstatymo intensyvumui, į lietaus nuotekų sistemą patenkančio vandens kiekiui, senųjų įrankių nebepakanka. Vilniaus požemiai – tai didžiausias Lietuvoje nuotekų mazgų, šulinių tinklas, kurį sudaro net 1700 km trasa.
Matavimų sprendimai skaitmeninės statybos projektams
Statant Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) pastatą, įvairiais etapais buvo atliekami pastato konstrukcijų, inžinerinių tinklų matavimai lazerinio skenavimo metodu. Pagal juos sukurti 3D modeliai buvo lyginami su projektuotojų modeliais, kad neatitikimus ir klaidas būtų galima išaiškinti anksčiau ir ištaisyti jas laiku. Skenavimus vykdė nuo 2007 m. šioje srityje dirbanti ir didelę patirtį turinti bendrovė „Terra Modus“. Apie šiandieninį sudėtingų 3D technologijų pritaikymą statybose ir jų naudą pasakoja „Terra Modus“ matavimų centro vadovas Martynas Valauskis ir VAT projekto BIM koordinatorius Marius Žygaitis.
Skaitmenizavimo procesai infrastruktūros ir pramonės objektuose
Tokių objektų skaitmenizavimas bei tvarus jų valdymas šiuolaikinėmis informacinėmis sistemomis yra svarbi kiekvienos šią infrastruktūrą eksploatuojančių įmonių vykdomos veiklos dalis. Įprastai lazerinis skenavimas reikalingas tuomet, kai planuojami rekonstrukcijos ar atnaujinimo darbai, o klaidos kaina gali būti didelė. Naftos perdirbimo įmonės, energetikos sektorius, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros skenavimas – tai tik dalis mūsų vykdomų projektų.
Nekilnojamo kultūros paveldo objektų fotogrametriniai apmatavimai
Kiekvienas kultūros paveldo tvarkybos projektas yra išskirtinis. „Terra Modus” komanda įvertinus kiekvieno kliento poreikį iš lazerinio skenavimo duomenų parengia projektuotojams, architektams reikalingą informaciją, kad kultūros paveldo tvarkybos projektų rengimas būtų vykdomas žinant tikslią restauruojamo objekto situaciją skaitmeninėje erdvėje.
Meno ir kultūros vertybių skenavimas restauracijos darbams
Meno vertybių skaitmeninimo tikslas – ne tik perkelti unikalius ir vertingus kultūros paveldo objektus į skaitmeninę formą, tačiau ir tinkamai pasiruošti restauracijos darbams. Kultūros paveldą prižiūrinčios institucijos saugo vertingą paveldą, kuris yra svarbus kiekvienos valstybės tapatumo ir kultūros savitumo išsaugojimui bei meno plėtojimui.
Kultūros ir kitų viešųjų erdvių 3D matavimai ir modeliavimas
3D lazerinis skenavimas – viena naujausių matavimuose taikomų technologijų, leidžiandžių greitai surinkti didelius ir itin tikslius 3D informacijos kiekius apie didelės apimties objektus, juos supančią aplinką bei perduoti šiuos duomenis tolimesniems akustikos ir šviesos projekcijų modeliavimo darbams, rekonstrukcijai.
Archeologijos objektų 3D fiksavimas
Archeologinių tyrinėjimų metu atkasti objektai ir kultūros vertybės fiksuojamos 3D lazeriniu skeneriais arba fotogrametrijos metodu. Milijonų taškų pagalba užfiksuojama ne tik tiksli objektų forma ir spalvos, bet ir aplinkinė teritorija bei pastatai. Tai leidžia tiksliau atkurti teritorijos istorinį vaizdą ir galimą integravimą į planuojamą teritorijos atnaujinimą.
„Išmaniajame mieste“ – naujos kartos 3D lazerinio skenavimo technologija
Ateities miestų projektavimas neatsiejamas nuo naujos kartos technologijų, kurios ne tik palengvina darbo procesą, bet ir leidžia priimti geresnius ir tikslesnius sprendimus. Tokią technologiją jau ne vienerius metus realybėje pritaiko prie projekto „Išmanusis miestas“ prisijungę „Terra Modus“, atliekantys objektų lazerinį 3D skenavimą.
Teritorijų modeliavimas taikant 3D skenavimo ir fotogrametrijos metodus
LIDAR skenavimas iš bepiločio orlaivio plačiai naudojamas teritorijų planavimo ir projektavimo srityje, norint užfiksuoti tam tikros teritorijos matmenis, pakitimus ar surinkti kitus duomenis. Skenavimo metu gauti rezultatai detalesni, negu naudojant elektroninius tacheometrus ar šiuo metu plačiai naudojamus GPS/GNSS imtuvus. Įrašoma informacija yra labai aiški ir puikiai suprantama, kad specialistai gebėtų ją tinkamai iššifruoti ir naudoti vėlesniuose projekto etapuose.
Dirbtinio intelekto panaudojimas ruošiant pramoninių objektų apmatavimų dokumentaciją
Įprastai 3D skenavimo technologijos naudojamos statybų sektoriuje, tačiau atskira niša yra pramoninės ir gamybinės erdvės. Pramoninėse erdvėse atlikti matavimus yra ypatingai sudėtinga. Tad UAB „Terra Modus“, kartu su partneriais UAB „Infoera” reaguodami inicijuoja projektą, kurio tikslas – paspartinti esamos situacijos pramoninių objektų apmatavimų procesą pasitelkiant dirbtinį intelektą.
Dalyvavimas tarptautinėse parodose
UAB “Terra Modus“ sėkmingai tęsia užsienio verslo partnerių paiešką ir eksporto plėtrą vysto pristatant produkciją užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. Tikslinėse eksporto rinkose potencialūs klientai supažindinami su inovatyviu ir konkurencingu ,,Undet“ paslaugų kompleksu.