3D skenavimo technologijos – tai viena iš efektyviausių priemonių padedančių didinti statybos darbų efektyvumą, mažinti sąnaudas, gerinti projektų kokybę, didinti ilgaamžiškumą ir tvarumą. Naudojantis šios matavimų technologijos privalumais galima priimti efektyvius sprendimus jau pirmuosiuose statybų etapuose, taip išvengiant klaidų ir terminų pakeitimų.
Logistikos centro statybų projekte, apimančiame bemaž 63000 kvadratinių metrų plotą, „Terra Modus” ėmėsi ambicingos užduoties – atlikti išsamius žemės kiekių ir grindų lygumo matavimus, į pagalbą pasitelkiant dronus bei 3D lazerinius skenerius.
Pirmasis statybų etapas – tikslūs žemės kiekių matavimai
Darbus statybų aikštelėje UAB „Terra Modus” pradėjo nuo išsamaus žemės kiekių matavimo, taip užtikrindama, kad kiekvienas žemės kubinis metras būtų itin kruopščiai išmatuotas.
Pirmajame statybų etape, tūrių skaičiavimui reikalingas tikslus žemės paviršius, kad būtų galima sudaryti tikslią sąmatą, parinkti tinkamą mechanizmų kiekį ir apskaičiuoti darbams atlikti reikalingą terminą. Tikslumas leidžia sumažinti rizikas tiek užsakovui, tiek rangovui. Į pagalbą pasitelkiant dronus, galima stebėti žemės darbų progresą bei statybinių medžiagų judėjimą statybų aikštelėje.
Antrasis etapas – grindų dangos skenavimas
Statant gamybinius, logistikos ir kitus pramoninius pastatus, labai svarbus yra grindų dangos lygumas, užtikrinantis, kad gamybinė įranga būtų saugiai sumontuota ir tinkamai funkcionuotų. Statinio grindų lygumas yra vienas svarbiausių veiksnių, užtikrinančių pastato saugumą, stabilumą ir funkcionalumą. Jis būtinas tinkamam įrenginių veikimui, stabilumui ir eksploatacijai bei padeda sumažinti konstrukcijų gedimo ir neefektyvumo riziką.
„Terra Modus“ užsakovo vykdomame statybų projekte, grindų dangos tikslumas ir lygumas buvo matuojamas pasitelkiant 3D skenavimo technologijų pagalbą. Bendras nuskenuotas grindų dangos plotas – 63000 kv. m. Atlikta apie 120 – 140 skenavimo pozicijų per dieną, kurios padengia iki 8000 – 9000 kv. m. ploto ir atitinka 8000 altitudžių 1 m. tankumu. Nuskenavus visą plotą, gauti duomenys gali būti naudojami ir analizuojami, turint galimybę sugeneruoti altitudžių rodiklius ir didesniu nei 1 m. tankumu. Tam nebereikės grįžti ir matuoti iš naujo, kaip būtų įprasta naudojantis tradiciniais matavimo metodais.
Matavimų etapai:
- Išlyginamojo sluoksnio – grunto skenavimas
- Grindų dangos (betono) sluoksnio skenavimas
Matuojant grindų paviršių, lazerinis skenavimas užtikrina precizišką tikslumą ir leidžia greitai surinkti didelius duomenų kiekius per labai trumpą laiką, lyginant su įprastais matavimo metodais. Toks efektyvumas yra labai svarbus dideliuose statybos projektuose. Atlikus skenavimą, užsakovui suformuojama ataskaita, kurioje aiškiai matomos tolerancijos ribos ir nuokrypiai.
Žemėlapio spalvų skalė gali būti koreguojama, kad atitiktų tikslius konstrukcijos tolerancijos reikalavimus, todėl rangovas gali greitai ir užtikrintai pašalinti aukščio neatitikimus. Lazerinis skenavimas leidžia pamatuoti ne tik grindų paviršiaus aukščius, kurie rodo grindų lygumą, tačiau suteikia galimybę apskaičiuoti ir plokštumo duomenis taip, kaip tai atliekama rankiniu būdu. 3D skenavimo technologija pasiekia norimus rezultatus greičiau, efektyviau ir inovatyviau.
Šios šiuolaikinės matavimo technologijos ne tik užtikrina sklandų projekto įgyvendinimą, bet ir leidžia apskaičiuoti rizikas, išvengti klaidų bei sumažinti laiko sąnaudas.
Pasirengę išbandyti 3D skenavimo technologiją artimiausiame projekte?
Susisiekite su mumis – kartu rasime naudingiausią sprendimą Jūsų projektui.