Dirbtinio intelekto panaudojimas ruošiant pramoninių objektų apmatavimų dokumentaciją

UAB „Terra Modus “ su partneriu UAB „InfoEra “ šiuo metu įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Dirbtinio intelekto panaudojimas ruošiant pramoninių objektų apmatavimų dokumentaciją“.

Atsižvelgiant į neseniai atliktus tyrimus, tikimasi, kad pasaulinė 3D skenavimo rinkos vertė iki 2021 m. pasieks 5,7 mlrd. JAV dolerių ir sudarys 13,6% CAGR, o iki 2025 m. rinkos vertė sieks 8,04 mlrd. JAV dolerių. 3D skenavimo technologija padeda sufokusuoti didelės raiškos duomenis. Ši technologija optimizuoja laiką, sąnaudas ir pastangas atkuriant objektą. Įprastai šios technologijos naudojamos statybų sektoriuje, tačiau atskira niša yra pramoninės ir gamybinės erdvės (sumontuoti įrenginiai, gamybos linijos, šildymo, vėdinimo ar oro kondicionavimo sistemos ir kt.). Pramoninėse erdvėse atlikti matavimus yra ypatingai sudėtinga, kadangi vidaus įranga nėra standartizuota ir kiekvienu atveju matavimai vyksta individualizuotai. Būtent šiai nišai yra reikalingi matavimo sprendimai, kurie pasižymi naujais funkcionalumais (pvz. apdorojamų matavimų duomenų kokybės kontrolė, skenavimas naudojant dronus, CAD duomenų konvertavimas į BIM ir kt.) poreikis.

Augantis pramoninių ir gamybinių erdvių kiekis ir 3D skenavimo programinės įrangos su naujais funkcionalumais poreikis sąlygoja, kad rinkos žaidėjai deda pastangas kurti produktus, kurie generuoja nedideles sąnaudas ir užtikrina greitą produktų pateikimą į rinką.

Atitinkamai projekto pareiškėjas UAB „InfoEra“ kartu su partneriu UAB „Terra Modus“ reaguodami į rinkos poreikius inicijuoja projektą, kurio tikslas – paspartinti esamos situacijos pramoninių objektų apmatavimų procesą pasitelkiant dirbtinį intelektą. Projekto įgyvendinimo metu planuojama sukurti Undet Pro programinę įrangą veikiančią Autodesk AutoCAD aplinkoje, kuri palengvins ir pagreitins taškų masyvų vertinimą, vizualizavimą, apdorojimą ir pažangų modeliavimą naudojant dirbtinį intelektą.

Šis Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ Nr. 01.2.1-LVPA-K-856 priemonę „Eksperimentas“.

Bendra projekto vertė siekia 1.472.587,37 eurų, iš kurių 1.093.572,76 eurų sudaro Europos Sąjungos subsidija, o 379.014,61 eurų – įmonės nuosavas indėlis. Projekto veiklos pradėtos įgyvendinti 2020 m. lapkričio mėn. 16 d. ir bus užbaigtos 2022 m. lapkričio mėn. 15 d.

Projekto nr.: Nr. 01.2.1-LVPA-K-856-01-0127.

TURITE KLAUSIMŲ?
Martynas Valauskis
Matavimų centro vadovas

Pasirengę išbandyti 3D skenavimo technologiją artimiausiame projekte?

Susisiekite su mumis – kartu rasime naudingiausią sprendimą Jūsų projektui.